Ceļojuma ciparbilžu GALERIJA

BvTK3BjCIAE2ozA.jpg-small

Šajā galerijā ik dienu ievietošu jaunākas digitālā MINOX DSC ciparbildes, kā arī atsevišķas īsas piezīmes par ceļojuma iespaidiem.

Gatavojot plašākos aprakstus VEF Minox cēlbildēm no jauna izdzīvoju katru lepošanās stāstu. Paldies ikvienam par uzticēšanos un labvēlību! (31.08.14.)

Zemgales apceļojums noslēdzies. Esmu atgriezies mājās – prieks būt atkal kopā ar ģimeni! Vēl gaidiet melnbalto VEF MINOX bilžu publikācijas! (30.08.14.)

Vecākie dēli – Hārdijs @LatvianHardy un Imants ar komandu AGNI Ghetto games florbolā tikko izcīnījuši čempionu titulu! Lepojos! :) (30.08.14.)

Varena latviešu ģimene – jelgavnieki Māris/Baiba Ozoli mīlestībā audzina 8 bērnus! Lepojas, ka “visu laiku ir ko darīt”! :) Lepojas ar katru no saviem bērniem – ar visiem stiķiem un niķiem, ar savām īpašībām un talantiem, tik atšķirīgiem vienam no otra. Lepojas, ka dzīvo šeit savā Tēvzemē! Lepojas ar to, ka “uzdrīkstamies katru dienu, parkāpjot pāri savai negribēšanai”, ar iemācīto bērniem – atsaucību, draudzību, darbīgumu un ģimeniskumu – “tās īstās Vērtības!” Lepojas ar izveidoto vidi, ar savstarpējo kopā būšanu! (30.08.14.)
BwTjE29CUAAy107.jpg-large

Zemgaliešu lepošanās stāstu izcils noslēgums būtu arī stāsts par Ulmaņa piemēru krietnumam un Kūmu dzimtas darba sparu. Tomēr ir vēl viens. (30.08.14.)

Līvbērzes pagasta “Priedniekos”, ~5 km no “Pikšām”, mani sagaidīja kāds īpašs/zīmīgs apceļojuma noslēguma lepošanās stāsts.Tam “uzskrēju” virsū. Mārcis Kūms lepojas, ka tēva vectēvs no meža šeit izveidojis koptu sētu, ka saimniekošana turpinās dzimtas ģimenēs. Lepojas, ka KārlisUlmanis, kājām ejot garām uz Pikšām, redzēdams sievieti (Mārča vecvecmāti Līviju Kūmu) ar zirgu “griežot” ārā koku celmus, pienācis aprunāties, izzinājis devies tālāk… Nākošā rītā sētā bijis traktors ar duci studentiem no Jelgavas – dienas laikā līdums nolīsts! Varbūt tieši pēc “Priedniekiem” dižais valstsvīrs sacīja: “Ja runa būtu par pašupurēšanos, tad pirmā vietā jāpiemin mūsu sievietes laukos”! (30.08.14.)
BwTXOCsIAAEMtQy.jpg-large

Gunārs Ulmanis “Pikšās” lepojas ar katru skolotāju, kurš atved šeit skolēnus, uzturot dzīvu Ulmaņa mantojumu jauniešos. (30.08.14.)
BwTQHUzIYAERai2.jpg-large

Burvīgs laiks, lai uzsāktu Baltkrāsainās Zemgales ar VEF Minox apceļojuma noslēdzošo dienu. No Ulmaņa “Pikšām” uz Jelgavas Piena-medus svētkiem. (30.08.14.)

Kārļa Ulmaņa dzimtās mājas “Pikšas” ir labākā vieta, kur pavadīt nakti – apjaust Ulmaņa gara spēku un viņa vēstījumus katram no mums! (29.08.14.)

“Tavs lepnums lai ir nevis tava nama stāvu skaits, bet tas gars, kas viņā mīt”: K.Ulmanis. Zemgalē lepojas ar latvisko garu un darba tikumu! (29.08.14.)

“Zemnieks savā sētā, savā darbā, savas paaudžu paaudzēs ir mūžīgās Latvijas avots un pamats, sakne un celms, spēks un sargs”: Kārlis Ulmanis (29.08.14.)

Glūdas pagasta “Lielzariņos” zemnieks Jānis Eltermanis lepojas ar dārza sīkarhitektūras skulptūru parku, kuru veido kopš 1974. gada. Lepojas ar savu dzimtu – saņēmis Jelgavas novada balvu “Sakoptākā lauku viensēta. Paaudžu mantojums” – https://www.youtube.com/watch?v=6PjhEQhy0PE (29.08.14.)
BwPakAKIcAE1Cmn.jpg-large

Jelgavas novada Glūdas p.agasta “Mazzariņi” saimniece Žanna Laugale un meita Undīne lepojas ar izveidoto strausu māju, kurā mīt 53 putni. Taču pirmkārt lepojas: ”ka Dievs devis šo vietu – dzimtas mājas – kur varu dzīvot un strādāt”, izjūt pienākumu padarīt to labāku nekā saņēma un kopā ar vīru Daini, dēliem atjauno saimniecību, lai tā atdzimtu agrākajā spozmē, kas zudusi pēc dzimtas divreizējas izvešanas uz Sibīriju. (29.08.14.)
BwPXSZOIEAEvr4P.jpg-large

Dobeles novada Auru pagasta “Pēkaiņi” saimnieks Armands Puriņš lepojas ar darbu, ko paveic ikdienā, ar ģimeni un 3 meitām. Jaunākā meita Laura (4 g.) lepojas ar visiem b/d bērniem (nosauca vārdus), audzinātājām un sevi! Mani saīsinot “Imants un onkulis” nosauca par “Imuli” :))) (29.08.14.)
BwPQNyeIMAA5kBT.jpg-large

Pieļauju, ka “Rūķīšu tēju” pazīst visi http://www.rukisuteja.lv/ un atzinuši par gardu, taču kā līdz šodienas rezultātam nonākts, neaizdomājas. Saimnieki Raimonds/Iveta Lignicki lepojas ar sasniegto, kas pašu “rokām un prātu” no tukšas vietas tapis, uzsāka 1997. gadā ar graustu un 3 ha, tagad 35 ha (20 ha tējas augi) un modernas telpas, aprīkojums – viss panākts ar milzu darbu, mērķtiecību un konsekvenci. Kopā ar “Rūķīšu tējas” saimniekiem lepojos, ka visi trīs bērni krietni strādā saimniecībā – kamēr runājām, deviņgadīgais puika novāca smiltsērkšķus. (29.08.14.)
BwPIsYrIYAATZ2M.jpg-large

Augļkopības institūta laboratorijas darbinieces Inga Mišina, Inta Krasnova un Olga Sokolova lepojas, ka šeit strādā, ka darbs ir sirdsdarbs. Lepojas ar lieliskiem, zinošiem kolēģiem. Lepojas, ka dod savu artavu, lai taptu labākais, gardākais, veselīgākais un piemērotākais produkts. (29.08.14.)
BwPEkNOCIAAPod3.jpg-large

Selekcionāra Pētera Upīša dārzā un Augļkopības institūtā Dobelē tiek “rakstīta jauna dārzkopības ābece”, te ir ko redzēt – http://www.ddsis.lv/Muzejs.html Pētniece Daina Feldmane un zin. asistents Imants Missa lepojas, ka dārzkopība ir dzīvesveids, ar iespēju radīt ko jaunu, vērtīgu, paliekošu. Lepojas, ka strādā šajā institūtā, ar kolēģiem, īpaši – Lailu Ikasi, Silviju Ruisu, Māru Skrīveli. Lepojas ar audzētājiem, kas uztur dārzus. (29.08.14.)
BwPBqCtCIAAr31y.jpg-large

Dobelnieku Hariju Fridemani pazīst tuvumā un tālumā gan kā izcilu amatnieku, gan mecenātu – http://www.diena.lv/latvija/zinas/stompaku-kauja-13897916 75 gadu vecumā strādā – virpo, audzē dārzeņus, kopj bites. Lepojas, ka ir latvietis, ka var būt aktīvs un sniegt atbalstu uzturēt patriotismu! (29.08.14.)
BwO8G9mCEAIur_-.jpg-large

Judīte Buša, friziere Dobelē, lepojas, ka dzīvo un strādā Latvijā, ar ģimeni, ka visi savā zemē un cieši turas kopā. Lepojas ar saviem brāļiem un īpaši ar brāli – karavīru Jāni Avotiņu, kurš izgājis vairākas misijas un gatavs mūs aizsargāt pret naidnieku. (29.08.14.)
BwO5_tCCMAAqSUv.jpg-large

Sandra Urdževica Dobeles “RaCafe” viesmīle-bārmene lepojas ar savu ģimeni Aucē, darba vietu un kolēģiem – izpalīdzīgiem un saprotošiem – “īsti savējie”, lepojas ka dzīvo Latvijā. Lepojos līdz i- par darbinieci, kurai laipnība, centība un uzcītība ir pašsaprotama! (29.08.14.)
BwO2hmtCYAE5P50.jpg-large

Izrādās, Dobelē ir jauka viesnīciņa “RaCafe” – labākā vieta nakšņošanai šai pilsētā, pat pēc darba laika pagatavos vakariņas – lielisks serviss. (28.08.14.)

Normunds/Lilita Buševici “Niedrās” lepojas ar bioloģiskiem lauku labumiem, ko paši izaudzē, apgādājot Rīgas eko veikalus. apsaimnieko 30 ha, audzē zemenes, dārzeņus, kopj 12 gotiņas, dučiem trušus un vistas – “normālam ritmam pilnīgi pietiek” – piekopj kā dzīvesveidu. (28.08.14.)
BwKBZfHCQAAzjmn.jpg-large

Manas vecmammas vecāku dzimtās puses apceļošana bija īpaši vērtīga – pirmo reizi satiku savus attālos radiniekus ar kuriem nu arī lepojos. (28.08.14.)

Sandra Tone Naudītes pagasta “Briežos” lepojas ar lielāko orhideju kolekciju Latvijā – ap 620 dažādu ziedu. Uzsāka tēvs 1970. gadā. (28.08.14.)
BwJ_hGXCQAArh3f.jpg-large

Naudītes pagasta “Lielapguldēs” Augusts Šveicars lepojas ar “savu pili” – muižu, kurai pamati likti vēl 1487. g. Tagad te 5. dzimta. Lepojas ar pārējiem muižas iedzīvotājiem, ar kuriem kopā brālīgi apsaimnieko īpašumu. Lepojas ar to, ka ir latvietis un dzīvo savā Tēvzemē. (28.08.14.)
BwJ9GRLCEAAuvMh.jpg-large

Sandris Bricis Auru pagasta “Straģos” lepojas ar dēlu Robertu (12 g.), kurš uz lauka pats brauc ar traktoru. Apsaimnieko 60 ha, pirms 20 g. uzsāka ar iegādātiem 3 ha, atjaunoja saimniecību – lepojas ar ieguldīto darbu un paveikto. Vēl ir sava kokzāģētava, 16 stropi bitēm. (28.08.14.)
BwJ6EESCUAEYWKD.jpg-large

Jānis Runģis Dobeles novada Auru pagasta “Jaunurbjos” lepojas ar lauku vidi, kurā jūtas labi/harmoniski un Zemgales līdzenumiem, no tiem var pārskatīt iekoptos laukus plašā apkārtnē, tas rada īpašu sajūtu par Latvijas dižumu. Lepojas ar savu tikko salaulāto sieviņu! (28.08.14.)
BwJ4E1PCMAA_AFI.jpg-large

Ilze Riteniece Dobeles novada Auru pagasta “Cīruļos” lepojas, ka ir tā veiksme dzīvot laukos sakaņā ar dabu, būt saimniecei pašai sev un veidot vidi sava vecvectēva mājās tādu, kas harmonizē, kas piepilda, ielīksmo pašu un citus – http://www.ciruli.lv/ (28.08.14.)
BwHt91KCQAAzwBR.jpg-large

Šodienas naktsmājas skaistā, latviskā sētā ar lepni plīvojošu karogu mastā Dobeles novada Auru pagasta viesu namā “Cīruļi”- saimniece Ilze Riteniece. (27.08.14.)

Kroņaucē A. Brigaderes pamatskolas pirmskolas grupas mājvieta “Sprīdītis” tikko ieguvusi jaunu elpu, nodrošinot vietu ne vairs 40, bet 80 bērniņiem. Tērvetes novada priekšsēdētāja Dace Reinika, b/d metodiķe Linda Kudule un būvkompānijas vadītājs Arvīds Eglītis, bijušais b/d audzēknis, lepojas ar jauno, renovēto, moderno b/d ēku, lepojas, ka dzīvo jaukākajā vietā Latvijā – Tērvetē, lepojas ar visiem savējiem tērvetniekiem. (27.08.14.)
BwHsVGWCQAEAv5V.jpg-large

Agrofirmas “Tērvete” jauno fermu kompleksa vadītājs Vitauts Karlsons un galvenā zootehniķe Mudīte Billerte lepojas ar doto iespēju strādāt tādā modernā kūtī, kur slaucamgovju skaits pārsniedzis 2000 robežu, ar izciliem darba apstākļiem un neticamu komfortu. (27.08.14.)
BwHpiBLCAAAxKUn.jpg-large

Lietus mani ieveda Tērvetes novada “Maziljēnos”, kur saimnieko krietna latviešu ģimene – Raitis/Iveta Dunavski, lepojas ar savu ģimeni, meitām Lauru, Robertu, dēlu Rūdolfu. Lepojas ar savu novadu un valsti! Pilnība atjaunojuši senu lauku sētu, apsaimnieko 4 ha zemes. Raitis pēc 25 gadu dienesta Latvijas armijā, robežsardzē un imigrācijas dienestā tagad Latvijas valsts mežos rūpējas par Tērvetes dabas parku. (27.08.14.)
BwHmuhJCAAA2EJe.jpg-large

Augēnija Rulle Tērvetes “Īkšķīšos” lepojas ar saviem zirgiem un īpaši Puteni, kas krietns ratu vilcējs un pirms 4 gadiem mūs kopā izveda visu Zemgales ceļojumu – ap 650 km. Tas bija īpašs Piedzīvojums – http://paradnieks.lv/celojums/category/celojums/ un esmu lepns par Puteni un Augēniju! (27.08.14.)
BwHjzDxCQAA8UyF.jpg-large

Tērvetes kafejnīcas “Sprīdīši” meitenes Aija Aģe, Agnese Gerasimjonoka, Laura Čekstere lepojas ar Latvijas dabu, ar Tērvetes burvīgumu, ar dabas veltēm, čakliem cilvēkiem, ar vietu, kur strādā un Annas Brigaderes mantojumu – Dievs, Daba, Darbs, kas uztur latvju tikumus. (27.08.14.)
BwHiSpNCYAAoYkO.jpg-large

Brigaderes “Sprīdīšu” omulīgajā viesu mājā Tērvetē ir naktsmītne katram Zemgales apceļotājam :) Vējainā diena piepildīta siltām sajūtām… (26.08.14.)

Cēlais Rehabilitācijas centrs “Tērvete” būvēts pēc arhitekta Aleksandra Klinklāva projekta unikāla dabas parka teritorijā, daļēji rekonstruēts, tā vadība – Valdis Grīnvalds, Ļjubova Butlere lepojas, ka kopīgiem spēkiem izdevies saglabāt centru, kas atgriež pilnvērtīgā dzīvē tik daudz cilvēku. Lepojas, ka solīti pa solītim izdodas atjaunot ēku, uzturēt labā līmenī. Lepojas ar personālu un pašvaldības vadību. (26.08.14.)
BwHguYyCcAAIO_L.jpg-large

Mājās “Veseri” Augstkalnes pagasta Aivara un Valdas Prīliņu ģimenē aug 5 bērni – Marta, Anna, Andrejs, Kārlis un Agnese. Aivars Tērvetes attīrīšanas iekārtu speciālists, Valda Rehabilitācijas centra Tērvete darbiniece, lepojas, ka ģimene ir novērtēta pašvaldībā, bijuši pie Prezidenta. Lepojas ar bērniem, vecākā meita farmaceite Ozolniekos, puikas mācās mūzikas skolā. Lepojas ar realizētiem projektiem Augstkalnē. (26.08.14.)
BwHU-qMCEAMwiv-.jpg-large

Tērvetes novada Augstkalnes pagasta z/s “Upšas” saimnieko Guntars un Ināra Misuļi, iesāka ar 4 ha, tagad apsaimnieko 400 ha zemes, izaudzinājuši 3 meitas. Madara, Alise, Agate, mazmeita Laura un krustdēls Kristaps lepojas ar saviem vecākiem: “Ļoti strādīgi, vienmēr var paļauties uz viņiem.” Tēvs īsts ģimenes galva un tai pat laikā vienmēr lemj kopā ar saimniecisko mammu. Izcils piemērs mūsu ģimenēm uz ko tiekties! Lepojas arī ar sava pagasta dāmu kopīgi veidoto biedrību “Mežmuižas mežrozītes”. (26.08.14.)
BwHNNWkCcAEb7GF.jpg-large

Rudīte Dude Augstkalnes vidusskolas direktora vietniece, lepojas ar savu skolu, kas Mežmuižas pilī iekārtota, ar tās skolēniem, fantastiskajiem vecākiem un lielisko kolektīvu. Lepojas ar mazdēlu un saviem trīs dēliem – vecākais Latvijas armijas kareivis, vidējais profesionāls handbolists, spēlē Francijā un Latvijas izlasē, jaunākais studē LLU un arī ir sportists – vieglatlēts. (26.08.14.)
BwHGGucIgAAOyl7.jpg-large

Tērvetes novada Augstkalnes pagasta “Orhidejas” saimniece Anita Kaņepe lepojas ar cilvēkiem, kas dzīvo un strādā laukos, kas izdara vairāk, nekā prasa, ar novadniekiem, kas veido kultūrvidi. Lepojas ar Augstkalnē izveidoto biedrību “Mežmuižas mežrozītes”, rūpējas par veselīga dzīvesveida iedzīvināšanu. Izrādījās, ka ar saimnieku Jāni esam lauzuši šķēpus hokeja laukumā pret Zemnieku Saeimu. Ģimene apsaimnieko 350 ha, pirms 23 gadiem uzsākot vien ar 25 ha. Jaunā tehnika palīdz divatā tikt ar visu lielo saimniecību galā, arī abi bērni nākot talkā. (26.08.14.)
BwG_6duIgAAJSVm.jpg-large

“Bērzemnieki” saimniece Mārīte Markovica lepojas ar savām 3 meitām un 6 mazbērniem, ka viņiem labi iet, lepojas ar izpalīdzīgiem, atsaucīgiem cilvēkiem, kas dzīvo apkārtnē, īpaši ar Kasparu Dugi. Šāds atbalsts ļauj vienai rūpēties par saimniecību ar 7 piena gotiņām. (26.08.14.)
BwG8YrDIYAAY65e.jpg-large

Kaspara Duges saimniecībā “Terēni” Vilces pagastā visi vīri bija darbos. Saimniecība ir vectēva Aleksandra aizsākta, paplašināta, dzimtas māja renovēta. Elīna Zālīte, Elejas kultūras darba organizatore, ar Anci un mazo Martinu (4 mēneši), lepojas ar visu dzimtu un ģimeni. Lepojas ka visi gan daudz strādā, gan ir aktīvi dejotāji/dziedātāji – Dziesmu un Deju svētku dalībniekispara Duges saimniecībā “Terēni” Vilces pagastā visi vīri bija darbos. Saimniecība ir vectēva Aleksandra aizsākta, paplašināta, dzimtas māja renovēta. (26.08.14.)
BwG4cDBCMAA8cYy.jpg-large

Jelgavas novada Vilces pagasta vadītāja Anda Duge lepojas ar aktīviem pagasta cilvēkiem, ar kultūrvidi un pašdarbnieku kolektīviem. Andas izrādītā Vilce, vietas ar ko lepoties – Tautas nams, Vilces muiža-skola, Zviedru tilts, bērnudārzs, radīja vēlēšanos atbraukt ar ģimeni. (26.08.14.)
BwGzlYRCIAAxO4B.jpg-large

Zemgales apceļošanas 16. dienā naktsmājas laipni piešķīra Laščenku ģimene – Irma un Nikolajs, Vilces pag. “Krūmaļi” saimnieki. Abi lepojas ar savu ģimeni – meitu un abiem mazdēliem, kas izlēmuši palikt un saimniekot vecvecāku saimniecībā. Lepojas ar savu pagastu, novadu, ar pagasta vadītāju Andu Dugi, kas uzjundī īstu dzīvību pagastā, organizē kultūras pasākumus. Lepojas ar novada vadību – krietni saimnieki! (25.08.14.)
BwDW-iCCAAAVqNR.jpg-large

Elzu un Ilmāru Bormaņus (abiem 90 g.) Elejas pusē pazīst katrs, abi pirmkārt lepojas ar ģimeni, kas cieši turas kopā. Izaudzinājuši 2 meitas, aug 5 mazbērni un 4 mazmazbērni. Ilmārs izgājis karu kā leģionārs, Elza novadā mīlēta ārste – ginekoloģe. Abi Triju zvaigžņu ordeņa Sudraba zīmes kavalieri. Lepojas, ka okupācijas laikā izdevās nosargāt Augusta Bormaņa kalto Rīgas pils ģerboni. Soliņš arī viņa kalts. (25.08.14.)
BwDRLzXCcAAF4t6.jpg-large

Elejas pagasta pārv. Leonīds Koindži-Ogli lepojas ka pagasts nodrošina vislielāko darba vietu skaitu – bērnudārzs, SAC, skola. Lepojas, ka pagasts veidojas kā lauksaimniecības centrs – Latraps, Agrotrade, Scandagra un mazāki uzņēmumi, ka pievilcīgs ģimenēm ar bērniem. (25.08.14.)
BwDPGsqCMAE-hKU.jpg-large

Bērvircavā satiktie – Ilze Šūberte lepojas ar dēlu Tomu, bet Toms ar savu tēti, “jo viņš ir galvenais savā saimniecībā”. (25.08.14.)
BwDOKrsCQAABdgl.jpg-large

Sesavas p. z/s “Rožkalni” saimnieki brāļi Jānis/Arnis Blūdži lepojas ar uzsākto/attīstīto keņepju pārstrādi izejvielās, ko uzsākuši pirms 4 gadiem, tagad iesēti un novākti 4 ha, nākošgad plāno 20 ha. Pārstrādā ražojot šķiedras (audums, virves) un spaļus (būvmateriāls). (25.08.14.)
BwDMZG6CQAEoV8d.jpg-large

Uz māju “Salnāji” Sesavas pagastā devos izzinājis, ka z/s Buķi ir lieli zemeņu audzētāji, taču izrādījās, ka krietnajai saimniecei ir vēl, ar ko lepoties. Ludmila Guļevska lepojas, ka viņas hobijs – zīda apgleznošana, kļuvis par ienākumu avotu, ka viņas darbus novērtējuši ārzemēs – pārdoti ASV, UK, Austrālijā, Singapūrā un citur. Gada laikā ar https://www.etsy.com/shop/studijakalla … palīdzību realizētas ap 100 vienības. (25.08.14.)
BwDJ31kCMAAa1Gn.jpg-large

Jelgavas novada Sesavas pagasta “Rukšas” saimnieki Jānis/Solvita Bites lepojas ar saviem 3 bērniem/ģimeni un zaļu, tīru Latvijas vidi. (25.08.14.)
BwDGtOjCIAA2m6S.jpg-large

Rundāles novada Svitenes pag. “Dimzēnos” Ārija Nākmane/Leonīds Pozņaks lepojas ar savas dzimtas māju un zemi, pašu iekopto mājīgo vidi, kurā jūtas piepildīti. Saimniecība 34 ha, šo zemi saņēmis vectēvs – strēlnieks Krišjānis Nākmanis par Brīvības cīņām. Lepojas ar mazdēlu Krišu Nākmani, kurš pabeidzis automehāniķus Jelgavā, ir nolēmis palikt laukos un saimniekot vecvecāku dzimtas saimniecībā. (25.08.14.)
BwDDm_QCMAE1jj2.jpg-large

Labi, ka var paļauties uz internetu bibliotēkās. Tagad Kroņaucē, kamēr līst, ir iespēja ziņot par iepriekšējo divu dienu lepošanās stāstiem. (25.08.14.)

Svētdiena īsā diena :), tepat Rundāles novadu vien izstaigājis, naktsmājas radis Svitenes pusē Auzu ģimenes viesmīlīgajās mājās. (24.08.14.)

Z/s Kaži darbi noris arī svētdienā, pirmdien veikalos jābūt kāpostiem. Strādnieki – visi svitenieši, lepojas ar savu pagastu. (24.08.14.)
Bv1OhDzCQAA-BeG.jpg-large

Svitenes pagasta z/s “Kaži” līdzīpašnieks Aldis Auza lepojas ar latvisko vidi un pirtiņu, kas izbūvēta no pārvestas 1925.g ēkas. Lepojas ka no 3 ha saimniecības kļuvuši par vienu no lielākajiem kāpostu audzētājiem – 120 ha platībā un šogad iedēstīto “pensiju fondu” – 6 ha valriekstkoku. (24.08.14.)
Bv1J6ZaCcAAOVHk.jpg-large

Svitenes pagasta “Raudiņās” uzrunāja mastā uzvilktais karogs un karodziņš pie sētā stāvošās apvidus automašīnas. Atbilstoši latviskajai videi. Saimnieki Ilvars/Inese, dēls Ivars Straņķi lepojas ar savu valsti, ar karogu, ar ģimeni un darbīgiem līdzcilvēkiem. (24.08.14.)
Bv1Ib6WIYAMNPDd.jpg-large

Mājas “Brēdiķi” saimniece Edīte Untāle (82. g) sacīja: “Man ir ļoti daudz, ar ko lepoties, un pirmām kārtām ar savu ģimeni”, kas tagad atbraukusi uz kartupeļu talku. Lepojas ar saviem “7 dēliem, kā Ādamam” – 2 dēli, 3 mazdēli, 2 mazmazdēli, mazmazmeitiņu – mazdēla Edgara rokās. Lepojas, ka draugos ir tēlnieka Raimonda Muzikanta dzimta. Lepojas ar pašas izaudzētiem, sastādītiem un apkoptiem 6 ha upeņu krūmiem. (24.08.14.)
Bv1CcQpIMAIIxmO.jpg-large

Rundāles pagasta “Āžeļos” saimnieko Inita/Guntis Elkšņi. Lepojas ar sakopto vidi, savu sētu, no gruvešiem atjaunoto māju. Sāka pirms 20 gadiem ar 6 ha zemes un mazu stūrīti ar jumtu virs galvas, tagad divatā apkopj 50 ha, izaudzinājuši divus bērnus. Dārzs – fantastisks! (24.08.14.)
Bv0_fGWIAAAVgBL.jpg-large

Baltās mājas saimniece – meita Laura Ikerta lepojas ar to,ka daudz ko māk un spēj paveikt pati, bet kopā var vēl vairāk. Lepojas ar brīvu zemi, ar draugiem un sastaptajiem cilvēkiem, ar iespēju dot no sevis, sajūtot otra prieku par to. (24.08.14.)
Bv08RZNIgAIQMkV.jpg-large

Solveiga Ikerta, Rundāles novada Pilsrundālē lepojas ar Balto māju, kura pašu spēkiem un līdzekļiem izcelta no gruvešiem. Lepojas,ka pārdzīvojuši visas krīzes, pateicoties entuziasmam un pieticībai. Lepojas ar savu darbu I/U”Novads” šujot skolēnu formas un tautastērpus. Lepojas, ka bija Ķīnā, ka pateicoties ieguldītajam darbam reizi gadā var atļauties aizbraukt kādā tālākā ceļojumā. (24.08.14.)
Bv05m0rIcAAR2Ih.jpg-large

Pilsrundālē pie Baltās mājas ļoti sirsnīgs pasākums – Baltijas Ceļa atmiņu/sarunu ugunskurs. Te arī lieliskas naktsmājas. (23.08.14.)

Interesanti – ar ko varētu lepoties putni, kas kuplā skaitā apsēduši vadus? :) (23.08.14.)

Saimniecības “Gravas” strādniece Lilita Lauzēja brauc uz darbu no Bauskas, lepojas ar savu darbu, kas svaigā gaisā, jaukā vietā. (23.08.14.)

Vecsaules pagasta Andra/Birutas Zeibergu “Gravu” saimniecības pārzinis Kaspars Ajuts kopā ar saimnieku izbūvējuši pirtiņu, piedāvājot viesiem latviešu pirts rituālu. Lepojas ar to, ko dara, ar darbu un paveikto,kas ne vien nodrošina iztiku, bet ir arī dzīvesveids. (23.08.14.)

Vecsaules pagasta “Bērzos” Gaiļu ģimene lepojas ar savu lielo un draudzīgo ģimeni, kas cieši turas kopā. Saimniece Veronika mājās gatavo pusdienas kartupeļu racējiem. Bērni Jolanta un Gatis arī savējos audzina darba tikumu un lepojas ar strādīgajiem bērniem. (23.08.14.)

Bauskas novada Vecsaules pagasta Jaunsaules “Sudmalnieki” saimnieki Jānis Tirzmals un znots Edgars pie pagājušā gadā iegādātās jaunās tehnikas. Apsaimnieko 70 ha. Lepojas ar to, ka tiek galā ar visiem darbiem – pašu rokām strādā un remontē. (23.08.14.)

Iepriekšējā vakara naktsmāju “Beķeri” lapnie saimnieki Ilmārs un Dace Vackari, Vecsaules pag. Jaunsaulē, apsaimnieko 500ha kopā ar dēlu Jāni, kurš dzīvo vectēva iekoptā sētā. Lepojas ar bērniem kuri dzīvo un strādā laukos. Atjaunojuši arī kolhoza darbnīcas. (23.08.14.)

Baltijas ceļa vēstījuma būtība – būt Saimniekiem savā zemē, atbalstīt vienam otru – piepildāma ik dienas, arī pēc piemiņas dienas pasākumiem. (23.08.14.)

Un mana ģimene 1989.g. Baltijas ceļā – ar sieviņu, puiku un brāli, rokās naktī gatavots plakāts. Aktuāli joprojām… (23.08.14.)

Baltijas ceļa atceres pasākums bija ārpus Bauskas uz Grenctāles robežas, tapēc sanāca steigties cauri Bauskai uz Pilsrundāli. Noiets ap 30km. (23.08.14.)

Satiktie gaišie un strādīgie cilvēki rada īpašu pacēlumu un nostiprina pārliecību par latviešu spēku un spējām. Lepojos ar katru personīgi! (22.08.14.)

Skaistkalnes pagasta “Kociņi” saimnieki Jānis/Inita Medņi lepojas ar pašu gatavoto sieru. Ar bērniem- Ievu, Pēteri un Matīsu. Saimnieko vectēva Jāņa Medņa iekoptajā zemē, kas piešķirta par dalību Brīvības cīņās. Labo pienu sieram nodrošina viena pati gotiņa. (22.08.14.)

Z/S “Baltiņi” Sandra lepojās ar savas saimniecības strādniekiem kuri krietni strādā, un tieši pateicoties viņiem saimniecība var izaugt. Paši strādnieki lepojas ar savu darbu, ar to, ka strādā lielākajā z/s pagastā un otrā lielākajā sakņu pagrabā Latvijā. (22.08.14.)

Saimnieku Ilmāra/Guntas Pētersonu meita Sandra Marcinkeviča izmācījusies par juristi,atgriezusies laukos uz palikšanu. Arī brālis strādā saimniecības jaunizveidotajā vairumtirdzniecības bāzē Rīgā. Sandra: “Visu var panākt ar ģimenes spēku un atbalstu”. Pateicoties vecāku ieaudzinātajam darba tikumam izdevies tik daudz sasniegt. “Baltiņos” var novākt ražu sev- http://www.baltini.lv/plugins/shop/index.php Mana ģimene jau izmantoja iespēju salasīt tomātus par 0,3-1eiro atkarībā no šķirnes. Tik mazliet japapūlas un Latvijas dārzeņi galdā :) (22.08.14.)

Skaistkalnes pagasta Mēmelē Z/S Baltiņi- http://www.baltini.lv/news.php lepojas ar savu ģimeni, kas visa kopā šeit saimnieko 21 gadu, apstrādājot 600 ha zemes. (22.08.14.)

Mēmelē no autobusa izkāpa Baiba Rimkūne, kuru sagaidīja meitiņa Linde, mamma ar viņu lepojas. Meita vēlas būt friziere. (22.08.14.)

Autobusa pieturā Putni satiktā Ināra Bunga ir skeptiska…bet lepojas ar meitu un mazbērniem, ar to, ka dzīvo savā zemē. (22.08.14.)

(turp.) Saimniecības vīri bija uz lauka, apstrādā 100 ha platību, siltumnīcas tomati, ir 8 gotiņas un balts zirgs Ritma. (22.08.14.)

Mājās “Brikaucki” saimniece Velta Drevinska un vedekla Sandija Drevinska lepojas ar vietu kurā dzīvo – Skaistkalni. Burvīgākā vieta – pie upes ar skaistiem skatiem, labu auru. Lepojas ar Skaistkalnes pūtēju orķestra vadītāju Jāni Kalniņu – apmāca mazmeitas. (22.08.14.)

Dāvids Erdmanis lepojas, ka ar savām rokām var paveikt jebko, ko vēlas. Plāno attīstīt saimniecību – sabrukušās kolhoza kūts vietā, četru gadu laikā uzcelt ziemas siltumnīcas. Pabeidzis uzņēmējdarbības arodskolu, strādā pie šī projekta. (22.08.14.)

Skaistkalnes pagasta “Rūpniekos” Erdmaņi – vectēvs Jāzeps, dēls Andris un mazdēls Dāvids lepojas, ka saimnieko šeit trīs paaudzēs – Jāzepa vectēvs uzsāka vēl muižas laikos. (22.08.14.)

Zaiga Saulīte, Skaistkalnes bibliotekāre, lepojas ar skaistkalniešiem, ar tiem, kas cenšas uzlabot apkārtējo vidi. Lepojas ar saviem vecākiem un vecvecākiem ar to ko un kā viņi dara. Palīdz tēva saimniecībā “Ceriņi”- audzē graudus, iesākuši kaņepes. (22.08.14.)

Skaistkalnē, Dārza ielā, Ērika Vaivade lepojas ar abiem bērniem un mazbērniem, ka var būt kopa ar viņiem tepat Latvijā. Meita Dzintra Noreika: “Lepojos ar laiku, kas man pieder un man tuvajiem cilvēkiem”. Mazdēls Reinis, lepojas ka apēda čilli piparu :) (22.08.14.)

Šodiena īsāka kā citkārt – vien 15 km noieti, bet Skaistkalnē – kā jau skaistā vietā, laiks pavadāms ilgāk. :) Naktsmājas pie Vaivadu ģimenes. (21.08.14.)

Kurmenes pagasta “Ataugās” Irēnai Vārpai aku palīdz atjaunot Juris Metenko. Lepojas ar savu zemi, ar brīvu valsti. Novēlejums – lai Latvijā valdītu latviska kārtība, tad arī bērni no svešzemēm atgriezos. (21.08.14.)

Kurmenes pagasta “Nagliņās” bioloģisko saimniecību izveidojuši Andrejs/Ruta Putnieki, lepojas ar to, ka dzīvo vectēva būvētā mājā, ar to, ka strādā un saimnieko savā zemē. 1949. gadā izsūtīti, piedzimuši Sibīrijā, visi atgriezušies. Divatā apsaimnieko 36 ha, stādi – puķes, tomāti. Izaudzinājuši 3 bērnus, divi arī saimnieko laukos. Aug arī 3 mazbērni. (21.08.14.)

Kurmenes Tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse lepojas saviem pagasta cilvēkiem, gan tiem, kas tagad darbojas – kopj zemi, amatniekiem, gan tiem kuru saknes Kurmenes pusē, kā piemēram, Polijas Prezidentam B. Komarovskim http://staburags.diena.lv/novadu-zinas/polijas-prezidents-kurmene-954 …, Knutam Skujeniekam… (21.08.14.)

Vecumnieku novada Kurmenes pagasta māju “Alejas” saimnieks Edgars Gulbis lepojas ar to, ka ir latvietis, kurmenietis, dzīvo vecvecāku izvēlētā vietā. Pamatnodarbošanās zemes tehnikas paklapojumi, audzē visu pašu vajadzībām. Ceļ jaunu gruntīgu šķūni. Gada beigās būs 3. bērniņš :) (21.08.14.)

Kristīne Jansone Kurmenes pagasta sociālā darbiniece, biedrības “Kurmenes viļņi” vadītāja lepojas ar to, ka var ko dot savam pagastam. Īpaši lepojas ar izveidoto Iniciatīvas centru Kurmenes Baltajā skolā, kas ar ES finansiālu atbalstu radīts, pulcējot bērnus, jauniešus. (21.08.14.)

Vēl viena vērtīga diena pavadīta, esmu nonācis manas vecvecmammas dzimtajā vietā Kurmenē un izmitināts Baltās skolas Iniciatīvas centrā. (20.08.14.)

Diemžēl daudzas Zemgales apceļojuma 10./11.dienas Minox digitālās bildes nav sanākušas tās labākās.. Ceru, ka cēlbildes būs labas, un šis taps piedots. (20.08.14.)

Mazalves pagasta Z/S “Bērzi” saimnieki Imants/Vita Zeltiņi lepojas ar sakopto vidi, ko pašu spēkiem radījuši, ar strādīgiem bērniem. No tukšas pļavas 1993. gadā līdz sakoptai saimniecībai, no 1 gotiņas līdz 70 lopiņiem, no 30 ha – 120 ha. Visi bērni savu nākotni redz lauku vidē. (20.08.14.)

Jānis Tauriņš (92 g.) Mazalves pagasta mājas “Ābeles-2″, bijušais leģionārs, lepojas ar Kārļa Ulmaņa devumu Latvijai – saimniecisko un latvisko. (20.08.14.)

Mazzalves pagasta pārvaldes vadītāja Ziedīte Odiņa un sekretāre Anita Vectirane lepojas ar cilvēkiem, kas šeit dzīvo un strādā. (20.08.14.)

Mazzalves pagasta Sudmaliņas – Arnolds Atis Veinbergs lepojas ar sakopto vietu, kura bija vien postaža un drupas. Rekonstruēta daļa no vecajām dzirnavam, kuras 1921.g nopirka sievas vectēvs par Krievijā sapelnīto naudu – stradājot tur par skolotāju!! (20.08.14.)

Latvijā 1940. gadā ražotais VEF MINOX darbojas nevainojami joprojām, bet mūsdienu digitālais Vācijas-Ķīnas savārstījums MINOX DSC beidza savu eksistenci 11. dienā. (20.08.14.)

Jāņa un Ausmas Baltaču mazmeitas – Ernestīne un Viktorija lepojas ar to, ka iet mūzikas skolā. ĢIMENE – Latvijas lepnums! (20.08.14.)

Baltaču ģimenes jaunā paaudze “Krustakrogā” – dēls Zigmunds, sieva Diāna lepojas ar savu ģimeni un bērniem – Norbertu, Ernestīni un jaundzimušajām meitiņām – Amēliju un Esteri. Apsaimnieko lielo saimniecību kopā ar tēvu. Tas ko paveic ar veco tehniku ir apbrīnojami. (20.08.14.)

Neretas novada Mazzalves pagasta “Rimšāni” saimnieks Jānis Baltacis ar savu saimi ir lepnums/paraugs katram Latvijas novadam – kopā ar sievu Ausmu izaudzināti 5 bērni, 10 mazbērni – visi dzīvo un strādā tepat laukos. No 5 ha tagad apsaimnieko 200 ha. Baltaču (senj.) ģimene lepojas ar lauksaimniecības produkciju – graudi, griķi, piens, kas bioloģiski tīra izaudzēta – pat Itālijā pieprasīta. http://www.latvijaslaudis.lv/users/baltacis_janis (20.08.14.)

Sociālās aprūpes centra filiāles Mēmele vadītāja Olga Jalovčuka un VSAC “Latgale” vadītāja Mārīte Grigāne lepojas ar savu kolektīvu, ar sakārtoto aprūpes centru un sakopto vidi, kas 20 gadu laikā rūpīgi veidota. Īpašs lepnums par daiļdārznieci Dzidru Ivanovu! (19.08.14.)

Pilskalnes pagasta kādreiz tik lepnā un rosīgā Gricgale gaidīt gaida jaunu uzplaukumu, tur ir tik daudz skaistu senu ēku kas sauc pēc Saimnieka. (19.08.14.)

Sirmo kundzi Mirdzu Leici (75g) “Rises” māju saimnieci, sastapu rosāmies dārzeņu dobē salīkušu zem pilno grozu smaguma. Apbrīnas vērts darba spars! Mirdzas kundze pirms 20 gadiem atgriezusies saimniekot tēva mājās un lepojas ar pašas būvēto verandu – fonā. (19.08.14.)

Oļģerts Pļepis savu saimniecību “Grantiņi” Pilskalnes pagastā no 1956.g pats uzcēlis. Lepojas ar 3 meitām, 6 mazbērniem un 2 mazmazbērniem. (19.08.14.)

Pilskalnes bibliotekāre Rasma Strode lepojas ar katru apmeklētāju kas atnāk pakaļ grāmatai. Strādā arī savā saimniecībā, apsaimniekojot 115 ha, audzējot graudus, kartupeļus un nodrošinot ganības 50 gaļas liellopiem! (19.08.14.)

Pilskalnes pagasta “Pūtēļi” saimnieks Broņislavs Pavlovičs lepojas ar savu darbu un lielāko bišu māju Latvijā – 3 stāvos 39 saimes. (19.08.14.)

Pilkalnes muiža no 1988.g līdz šodienai ir izcils paraugs latviešu uzņēmības un darba tikuma izpausmei. Lepojos ar saimniekiem! (19.08.14.)

Neretes novada Pilskalnes pagasya Pilkalnes muižas saimnieki Valdis/Irma Tomsoni lepojas, ka no graustiem un pamestas vietas pašu spēkiem izveidojuši sakoptu vidi, kas priecē citus. Imants Ziedonis uz to iedrošinājis. Cienests viesiem- no pašu audzētiem produktiem. (19.08.14.)

Naktsmājas vienā no viesmīlīgākajām vietām- Pilkalnes muižā- mājā ar senu vēsturi un spēcīgu pozitīva spēka lādiņu. http://www.celotajs.lv/lv/e/pilkalnesmuiza (18.08.14.)

Saimniecībā “Liepnieki” namamāte Ināra Verečinska lepojas ar savu ģimeni – 5 bērniem (Māris) un 7 mazbērniem (Arnis). (18.08.14.)

Pilkalnes pagasta mājās Uņināni-1 Dubrovsku saime lepojas ar bērniem- Solvitai dvīņi Egils un Nauris 7.mēn., meita Evelīna un vecākā meita Linda Dubrovska ar mēnesi jauno meitiņu Selīnu-Simonu, ar nelielu saimniecību pašu vajadzību nodrošināšanai – 1 gotiņa, vistas. (18.08.14.)

Kalnāres saimnieks Pēteris Korsaks lepojas ar Latvijas laukiem. Ar ģimeni apsaimnieko 3ha- ziedu stādi, tomāti, gurķi. (18.08.14.)

Neretas novada Pilskalnes pag. Kalnārēs saimnieko slavenā fotomeistara, VEF Minox pētnieka Pētera Korsaka vārda-uzvārda brālis :) (18.08.14.)

Neretā Andris Tūmans ierīkojis galdniecību vecā bānīša depo ēkā, lepojas ar savu ieguldīto darbu, kas nodrošina iztiku. (18.08.14.)

Z/s Ģēģeri agronoms Dāvis Punduris lepojas ar saimniecību, kas pašu latviešu spēkiem attīstīta un stāv līdzās ražības ziņā Eiropas lielajām saimniecībām. Īpašnieki tēvs un dēls Juris un Jānis Punduri, apstrādā 2000ha-darbavieta 20+ neretiešiem. (18.08.14.)

Izkāpu netālu no Neretas un pirmais ko ieraudzīju – tālumā virs graudu kaltes lepni plīvojošs sarkanbaltsarkanais karogs. Tas rada lepnumu! (18.08.14.)

Izbraukāju ar autoveikalu un guvu absolūtu pārliecību, ka tas veic “sociālā darbinieka” f-jas! Ja kādam rodas šaubas – pabrauciet līdzi… (18.08.14.)

Viktors Lahtiņins Lonē z/sASSI lepojas ar lielāko autoveikalu tīklu valstī, nodrošinot veikala pieejamību sirmgalvjiem. (18.08.14.)

Lieliskas naktsmājas Saukas ezera krastā viesu namā Bincāni. Relaksējoša pirtiņa pēc piesātinātās dienas tieši laikā. (17.08.14.)

Kopsabiedrības “Ritenis” vadītājs Valdis Banders lepojas saviem darbiniekiem (25 cilvēki), visi strāda ilgstoši un krietni. (17.08.14.)

Edgars Groza 10 gadus sabijis Īrijā, Anglijā, nodarbojas ar tehnikas restaurāciju, un draugs Oskars Kļaviņš z/s Celmiņi. abi lepojas ar to, ka dzīvo laukos Latvijā, ir mērķis attīstīt savas rūpalas un augt! (17.08.14.)

Saukas pagasta Zīlānos Alvis/Kristīne Bāliņi ar meitiņu Helmu lepojas ar savu dzimtu, vecvecākiem, kas krietni strādnieki, paši šīs mājas cēluši, līduši līdumu, Sibīriju izgājuši, visas grūtības pārcietuši atgriezušies, lai saimniekotu dzimtas mājās. (17.08.14.)

Guntara dēls Māris Malcenieks un sieva Inta lepojas ar ģimeni, ar savu zemi un valsti, ar ticību Dievam un mīlestībai. (17.08.14.)

Guntars Malcenieks (83 g.), Saukas pagasta mājas “Ielejas”, lepojas ar savu ģimeni, abiem dēliem un tēva – Lāčplēša ordeņa kavaliera un Sv. Jura krusta īpašnieka Krišjāņa Malcenieka – saimniecību, lepojas, ka visi bērni saimnieko Latvijā. (17.08.14.)

Pie kādreizējā Saukas Vienības nama, velāk lauksaimniecības tehnikuma, Biruta Beķere (87 g.), piedzīvojusi tā atklāšanu. Mājas Priedkalni saimniece, lepojas ar Sauku no kuras nākuši daudzi izcili cilvēki – arī komponists Arvīds Žilinskis un fotomeistars M.Buclers. (17.08.14.)

Saukas bibliotekāre Velta Lāce lepojas ar Saukas gleznaino dabu, ar cilvēkiem kas šodien šeit dzīvo, strādā kopjot šo vietu. (17.08.14.)

Māju “Ļūdēni” saimnieka brālis Guntis Lejiņš un saimniece, skolotāja Malda Lejiņa lepojas ar savu darbu un paveikto. (17.08.14.)

Pie Kalna skolas pamatiem Ormaņkalna apkārtnē. Vieta, ko attīrīja Imanta Ziedoņa grupa, atstājot iekaltu egles zīmi. (17.08.14.)

Ormaņu mājas saimnieki Pēteris/Rita Simanoviči lepojas ar Ormaņkalna apkārtni, dzimtajām mājām un kaimiņieni Rudīti, kura ir īsts dzinējspēks tam, lai Ormaņkalnā viss notiktu, tiktu saglabātas un godinātas šīs apkārtnes vērtības. (17.08.14.)

Par Saukas pusi un Ormaņkalnu Rudīte Urbacāne, mājas Mazormaņi saimniece: ”Labākā vieta ir šeit”, lepojas ar tēvu zemi. (17.08.14.)

Buclera dzimtās vietas Elkšņu pagasta mājas ”Juči” saimnieks Gunārs Mutulis lepojas ar saviem 6 bērniem un 14 mazbērniem. (17.08.14.)

Pie Latvijas fotomākslas pamatlicēja Mārtiņa Buclera http://www.segewoldiana.sigulda.lv/ieverojami_siguldiesi/buclers_martins.htm … dzimtās mājvietas ozoliem. (17.08.14.)

Vilma Kovnacka, Viesītes novada Elkšņu pagasta Dzelmītes, lepojas ar meitas Jolantas rūpalu – kafejas “Alīda” ražošanu pēc vecmammas receptes. (17.08.14.)

Lones centrā brokastis kafejnīcā Pie Viktora un internets -viss kas vajadzīgs labam dienas sākumam. Jau paspēts iepazīt kopsabiedr. Ritenis. (17.08.14.)

LMT interneta nepieejamība neļāva nosūtīt aprakstu par piedzīvoto. Saukas pusē satiktie cilvēki īpaši gaiši! Paldies Rudītei Urbacānei. (17.08.14.)

Elkšņu pagasta vadītājs Dainis Černauskis lepojas ar sava pagasta ļaudīm kas strādā un cenšas, kas turas un atgriežas šai pusē. (17.08.14.)

Priecājos,ka vēlajā stundā nepagāju garām Elkšņiem,bet tiku laipni izmitināts pamatskolas telpās. Elkšņu/Saukas apkārtne-apbrīna vērta. (16.08.14.)

Vīrs kurš “lieto visu, bet ne internetu” :) – leitis Oleks Bražūns, mājas Ceriņi, lepojas ar to, ka ir aknīstiets. (16.08.14.)

Aknīstes novadpētniecības muzeja vadītāja Olga Vabeļa, mājas “Pasusējas”, lepojas ar saviem novadniekiem un novada seno vēsturi. (16.08.14.)

Nikolajs Curikovs Aknīste, bioloģiskā saimniecība Liepas, lepojas ar paveikto, ka ģimene “pie vietas”, visi nodarbināti. Paraugsaimniecība – sāka ar 10ha, tagad apsaimnieko 200ha, 10 gados ganāmpulks no 4 slaucamgovīm līdz 55, no 10 aitām līdz 300, klāt kafejnīca. (16.08.14.)

Naktsmājas Viesites nov. bij.Elkšņu pamatskolas telpās, te vēl Prezidents Zatlers pie sienas :) un nostaļģiskās metāla atspergultas – jauki! (16.08.14.)

Šodienas ceļš ved caur Aknīstes centru uz Viesītes pusi. Pilsētā sākusies Jauniešu diena. http://www.akniste.lv/?lang=lv&id=205&nid=1029 (16.08.14.)

Brīvdienu māju saimniece Laima Paramonova lepojas ar aizsākto tradīciju – kamermūzikas festivālu – http://www.suseja.lv/lv/festivals (16.08.14.)

Ceļš atvedis līdz Aknīstes novada Asares pag.viesu namam Susējas – mājīga vietiņa. Nostaigāti ap 25 km, kājas lūdz atpūtu :) (15.08.14.)

Paldies laipnajiem garāmbraucējiem, kuri laikam jau iežēlinājās par krēslā soļojošo stāvu un laipni piedāvāja aizvest noslēdzošos km. :) (15.08.14.)

Kalnadruvās- savas dzimtas mājā dzīvojošais Māris Maculevičs lepojas ar to, ka ir labs darbs mežizstrādē un dzīvo Latvijā. (15.08.14.)

Aknīstes nov. Asares p. Ancenē Ēvalds Abarons lepojas ar krietni pavadīto darba mūžu un uzturēto saimniecību – tēva mantojumu (15.08.14.)

Rubeņos Dzintra Mikitova lepojas ar saviem bērniem, kuriem izdevies dzīvi sakārtot un palīdzi mazmeitu Annu Pankovu. (15.08.14.)

Līdz Raiņa dzimtajām mājām Tadenavā laipni aizveda. Aizsākta vērienīga rekonstrukcija – būs kārtīgs kultūras centrs. (15.08.14.)

Bibliotēkas vadītāja Aina Timofejeva lepojas ar savu Tadenavu, Raiņa šūpuli – kā mīļāko un skaistāko vietu pasaulē. (15.08.14.)

Rubeņos par skaistumu rūpējas daiļdārzniece Ināra Preitāga, kopā ar Ingu Kliģi lepojas ar dabas parku un apkārtni. (15.08.14.)

Rubenes dabas parks – jauka vieta atpūtai un izcils paraugs viena cilvēka – Broņislava Oborūna – iniciatīvai. (15.08.14.)

Dace Dadeika Rubenes p. Vārpas saimniece lepojas ar sīkstumu, ar mīlestību pret savu dzimto pusi un tēva mājām. (15.08.14.)

Rubenes p.Veckļaviņās Ilze/Imants Ošāni lepojas ar saviem bērniem un saimniecību 100 ha, 60 vistas un savs Zemeņu lauks. (15.08.14.)

Šodiena piedzīvojumi sākās ar suni, kurš no Slates kā pielipis nāca līdzi, citviet-pēdēja brīdī no govs kārās mutes izrāvu VEFMinox futrāli, kas vieglprātīgi tika nolikts zālīte kamēr bildēju… apsiekalots bet vesels :)) (15.08.14.)

6. dienas rīta cēliens Rubenes p.Slatē, Ingūna/Gatis Klaucāni lepojas ar abiem saviem bērniem, ar to ka palikuši šajā vietā. (15.08.14.)

Organisms, kā tāds iesīkstējis mehānisms- no rīta pirmie km tik gurdeni un negribīgi, bet pēc 4-5 jau uzrodās enerģija un solis raitāks :) (15.08.14.)

Spirgts rīts, viegli uzsmidzina, esmu ceļā Slate-Rubene. Vēlos apmeklēt rajona centru, nokļūt pie Raiņa Tadenavā -līkums virzienā uz Aknīsti. (15.08.14.)

5. diena noslēgusies Jēkabpils n. Rubenes pagasta Slatē pie Klaucānu ģimenes. Vispār cilvēki ļoti atsaucīgi, pa ceļu ejot – piedāvā aizvest :) (14.08.14.)

Slates sils glabā milzīgu kultūrvēsturisko bagātību- http://nra.lv/izklaide/p-s-kultura/gramatu-apskats/96564-iznakusi-gramata-par-slati-un-slates-silu.htm … veiktie pētījumi apliecina mūsu priekšteču diženumu. (14.08.14.)

Pirms Slates Sīļos Austrumu mājas saimnieks Raivis Naglis lepojas ar to, ka saimnieko savā valstī, savā saimniecībā. Saimniecību ar 50 slaucamgovīm, kuru aizsāka tēvs uz atgūtās vecāku zemes un dēls ar savu ģimeni pārņēma. Plāno ģimenes pieaugumu. (14.08.14.)

Jauka vieta – Zasa, ar to lepojas Amatniecības centra “Rūme” saimniece Anda Svarāne. Lepojas ar visu amatnieku biedrību, ar stipriem cilvēkiem apkārt un to darbu ko kopā kā komanda paveikuši, pārvarot ikdienas grūtības http://www.rume.lv/par-mums.html (14.08.14.)

Inita Lāce lepojas ar atjaunoto Leimaņu pagasta Tautas namu un izveidoto Latvju zīmju parku http://jekabpilsnvo.lv/2013/09/seno-latvju-zimju-parks-tapis-par-zimi-bagataks/ (14.08.14.)

Laiks bija padrūms…labi ka no rīta līdz Leimaņiem un Zasai laipni aizveda ar mašīnu, tad lietus mitējās un varēja turpināt ceļu brašāk. :) (14.08.14.)

Aigars un Mārīte Pērkoni Kalna pag. lepojas ar ģimeni-savām abām meitām, ar savu novadu un cilvēkiem kas smagi strādā. (14.08.14.)

Šodiena sanāca gana gara, esmu nonācis Vidsalā – posmā starp Biržiem un Zasu. Pērkonu ģimenes mājīgā saimniecība Vagulāni manas naktsmājas. (13.08.14.)

Šodienas apceļojums sākās ar bildi pie akmens un noslēdzās pie Aleksandra Grīna piemiņas akmens Jēkabpils novada Kalna pagastā. (13.08.14.)

Ceļojuma ceturtā dienā sastaptie cilvēki ļoti laipni un labprāt padalās savās pārdomās, taču todien dikti kautrīgi uz bildēšanos :) (13.08.14.)

Biržos ir divas lielas darbnīcas – akmensapstrādes (6 darbinieki) un metālapstrādes (50+ darbinieki) taču tikai 4 darbinieki ir no Biržiem. Neesot, kam strādāt… (13.08.14.)

Antra Griškena no Salas pag. restaurē Biržu ev.lut.baznīcu, lepojas ar kārtīgi, labi padarīto darbu un saviem bērniem. (13.08.14.)

Salas novada Biržos 8 bērnu un 14 mazbērnu bagātā skolotāja Ārija Strause lepojas ar godīguma apziņu un strādīgumu, kas ieaudzināti arī bērnos. (13.08.14.)

Diena aizsākās Krustpils pag. pie http://www.latvijaslaudis.lv/users/felss_andris Andra Felsa ģimenes saimniecības “Vīnkalni” akmens. Andris Felss lepojas ar savu ģimeni un četriem dēliem – “ja ģimenē viss ir labi, tad var kalnus gāzt”. Vīnkalnu saimniecības eļļa – izcila! (13.08.14.)

Šodiena piepildīta ar daudzām vērtīgām sarunām un noietiem nepilniem 20 km, noslēdzās Krustpils pievārtē pie Andra Felsa Vīnkalnos. (12.08.14.)

Zīmīgi – šodien satiktie cilvēki lepojās ar saviem tuvākajiem – ģimeni, vecākiem, vecvecākiem. Vēlreiz apliecinot – ģimene ir īpaša vērtība! (12.08.14.)

Daugmales saimniece Dzintra Mežāka lepojas ar savu novadnieku Adri Felsu – “tas ir Cilvēks ar lielo burtu”! (12.08.14.)

Veczeļķos, mājā kas būvēta 1838.g, saimniece Māra Stumbiņa lepojas ar saviem vecākiem, un visu Upmaļu dzimtu. (12.08.14.)

Melderēs Jānis Asariņš: “Lepoties var ar mīlošiem cilvēkiem, lepojos ar vectēvu Jāni Brasli – bija labs vīrs savai sievai. (12.08.14.)

Krustpils novada “Gerbāži” saimnieku Skaidras/Jāņa Strautānu novēlējums: lai tiktu ieviesta kārtība un Latvija uzplauktu. (12.08.14.)

Pļaviņu novada Juču saimnieks Pēteris Kalniņš lepojas ar jaunizveidoto skvoša kortu, vienīgo tuvumā un tālumā. (12.08.14.)

Gostiņu bērnudārza audzinātāja Lolita Pakalna lepojas ar savu mammu un viņas rūpēm, Diāna Liepiņa ar savu ģimeni un meitām. (12.08.14.)

Rīta tikšanās Pļaviņu novada Senioru biedrībā Ābeļzieds, kurā visi lepojas ar Baltijas ceļu kam drīz 25 gadu jubileja. (12.08.14.)

Pirts atjaunoja spēkus pēc noietajiem vairāk kā 20 km. Kaut kāja mazliet noberzta un kakls saulē apsārtis – diena pavadīta burvelīgi :) (11.08.14.)

Pirms negaisa paspēju laicīgi tikt patvērumā pie Kalniņu Pētera Jučos, turpat kur pirms 4 gadiem ar zirdziņu Puteni pārlaidām nakti. (11.08.14.)

Māsa un brālis Jansoni lepojas ar savu ģimeni un māju kurā dzīvo, jo tā ir ar senu vēsturi un bijusi piederīga pilj. (11.08.14.)

Dārznieku mājās pie Kozlovsku ģimenes – cūku bēres… Lepojas ar pašu audzētu veselīgu ēdienu. (11.08.14.)

Ivara Skudras “Kalēji” atziņa- viss notiek tieši tā kā tam jānotiek, un ja arī kādu varam vainot, tad tikai paši sevi. (11.08.14.)

Ejot pa ceļu tracina piegružotā ceļmala – izsmēķi, plastmasa pudeles, citas drazas…vai tiešām tik daudz cilvēkiem izoperēta hipofīze? (11.08.14.)

(turp.) – mērķtiecīgiem un sīkstiem… Pats sabija Sibīrijā līdz pat 1992.g. Dzīves rūdījums – cieņas un apbrīna vērts. (10.08.14.)

Māju “Senči” saimnieks Andrejs Albats, kura vectēvs http://lv.wikipedia.org/wiki/Hermanis_Albats cēla šo māju, lepojas ar saviem senčiem – (turp.)

Likteņdārza projekta vadītājs Bruno Cīrulis lepojas ar: “Likteņdārzā sastaptajiem, patiesajiem Latvijas ideālistiem”. Foto no digitālā MINOX DSC (10.08.14.)