VEF MINOX cēlbilžu GALERIJA

img665

Zemāk redzamajās galerijās esmu ievietojis ar VEF MINOX uzņemtās melnbaltās cēlbildes.

SEPTĪTĀ FOTOFILMA

SESTĀ FOTOFILMA

PIEKTĀ FOTOFILMA
Ievadam par VEF Minox 5.filmiņas Cēlbilžu likteni…
Mūsdienās populāra brīvā laika pavadīšanas nodarbe ir t.s. “lomogrāfija”. Vārds cēlies no Krievijā ražotas amatieru fotokameras “LOMO LC-A”, ar kuru uzņemtās fotogrāfijas ir neprognozējamas kvalitātes un gaismas defektu piesātinātas. Tieši šī uz fotofilmas iegūto attēlu neprognozējamība ir lomogrāfijas pamats! Tagad moderni ir pat pašam izgatavot elementārāko kastīti ar kuras palīdzību rada attēlus uz fotopapīra – šādu savu meistarojumu Skypā demonstrēja Dānijā studējošais Elvis Klaucāns saviem vecākiem Gatim un Ingūnai Klaucēniem tajā vakarā, kad biju viesis viņu ģimenes mājvietā Jēkabpils novada Rubenes pagasta Slates ciemā (2. filmiņas apraksts).
Varētu teikt, ka lomogrāfijas cienīga ir sanākusi arī VEF MINOX ceļojuma 5. filmiņa – ņemot laukā izfotografēto filmiņas kaseti, tā nejauši atvērās, izgaismojot daļu filmas… Pārdzīvojums bija milzīgs, apzinoties, cik daudz vērtīgu kadru tajā bija iemūžināti… Tas, ko izdevās saglābt ir redzams, un es no sirds atvainojos bildēs redzamajiem (vai nojaušamiem) cilvēkiem par fotogrāfiju “lomogrāfisko” izskatu, vēl jo vairāk tiem, kuru fotogrāfijas pazuda pilnībā – to vietā, lai nepazaudētu iespēju pastāstīt iegūtos lepošanās stāstus, esmu ievietojis attiecīgo bildīti no ciparu fotokameras. Diemžēl pat ciparbildes nav no MINOX DSC kameras, bet gan no parasta SONY fotoaparāta, jo MINOX DSC aparāts tieši tajās ceļojuma dienās bija salūzis un tikai pēc pāris dienām izdevās saņemt jauno MINOX DSC aparātu.
Lai kaut daļēji atjaunotu zudušo, esmu jau apciemojis dažas saimniecības un uztaisījis jaunas bildes. Vēl kādu, ko izdosies sarunāt, noteikti apciemošu, un kad filmiņa būs piefotografēta, tad šeit ievietošu Cēlbildes. Dažus kadrus gan nav iespējams “restaurēt” – kā piemēram Gaiļu ģimenes kartupeļu talka Vecsaules pagasta Bērzos…
Katrā nebūšanā ir savs labums. Šajā – prieks par to, ka šāda ķibele ar filmiņu dod iespēju vēlreiz satikt apceļojumā sastaptos jaukos cilvēkus :)
Vairosim pozitīvās sajūtas!
Paldies par sapratni!

CETURTĀ FOTOFILMA

TREŠĀ FOTOFILMA

OTRĀ FOTOFILMA

PIRMĀ FOTOFILMA