VEF MINOX cēlbilžu GALERIJA

img472

img472

7.diena – 16.08.2014
Aknīstes novads, Aknīstes pagasts, bioloģiskā saimniecība “Liepas”
Nikolajs Curikovs lepojas ar paveikto, ar to, ka ģimene ir “pie vietas” un visi nodarbināti. “Liepas” – kā paraugsaimniecība katram. http://zsliepas.wix.com/zsliepas Nikolajs, kurš iepriekš strādājis Aknīstes sovhozā, saimniecību izveidojis no nulles, bez kāda mantojuma – 1991. gadā nopircis desmit hektārus zemes. tagad apsaimnieko 200 hektārus, ganāmpulks no 4 slaucamgovīm izaudzis līdz 55, no 10 aitām – līdz 300. Nikolaja saimniekošana sakņojas veselīgā pieejā – labāk audzēt Latvijas govis, kas ganās pa lauku un dabīgi dod pienu 5-6 tonnas gadā, nevis ieslēgt tās kūtī un ar “kompjūteru izslaukt līdz pēdējai pilītei”, gan iegūstot 10-15 tonnas piena gadā, bet šādas govs dzīves ilgums ir tikai 3-4 gadi, kamēr “Liepu” govis dod augstas kvalitātes pienu vismaz 8-10 gadus.
Ar Eiropas fondu naudas piesaisti pirms dažiem gadiem izbūvējis kafejnīcu-viesu namu “Liepas” – tagad gan sievai, gan meitai kur saimniekot – tādējādi meitu atgriezis Latvijā no darba ārzemēs.
“Laukos ir milzīgas iespējas – ja cilvēks nav sliņķis un atrofējies, tad visu ar darbu var sasniegt un būt labi nodrošināts”.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.