VEF MINOX cēlbilžu GALERIJA

img509

img509

9. diena – 18.08.14
Neretas novads, Nereta, zemnieku saimniecība “Ģēģeri”
Izkāpu netālu no Neretas, un pirmais ko ieraudzīju – tālumā virs graudu kaltes skaisti plīvojošu sarkanbaltsarkano karogu. Tas rada lepnumu!
Agronoms, saimniecības pārraugs Dāvis Punduris lepojas ar saimniecību, kas attīstīta pašu latviešu spēkiem. “Ģēģeru” īpašnieki tēvs Juris un dēls Jānis Punduri sāka saimniekot deviņdesmito gadu sākumā ar piecdesmit hektāriem. Visu izmēģināja – kartupeļus, lopkopību. Tagad apstrādā 2000 hektāru zemes, audzē graudus, rapsi, pupas – ir lielākie darba devēji Neretas pusē, dodot darbu vairāk nekā 20 neretiešiem. Ģēģeru superlielā saimniecība ir patīkams izņēmums nepieciešamajai kārtībai – neļaut Latvijā veidot saimniecības, lielākas par piecsimts hektāriem, par viņiem kā godavīriem un krietniem saimniekiem atzinīgi izsakās arī apkaimes mazie zemnieki.
Ražības ziņā saimniecība neatpaliek no līdzīgām Rietumeiropas saimniecībām. Vasaras kviešus iegūst piecarpus tonnu no hektāra, vasaras miežus – 4.6 tonnas. Neraugoties uz visiem šķēršļiem, katru gadu ražība aug.
Pagājušājā gadā novākts 5000 t kviešu, 2000 t rapša, 1000 t miežu. Ar savu produkciju – graudiem – varētu nodrošināt visu Aizkraukles un Jēkabpils raj.
Kādā brīdī “Swedbank” negaidīti vēlējās pārtraukt aizdevuma līgumu un pārņemt saimniecību, taču saimniekiem izdevās pāriet uz valstij piederošo banku “Citadele”. Arī šis gadījums apliecina cik stratēģiski svarīgi, ka valstij ir sava banka, kura veic arī stratēģiski svarīgas funkcijas – atbalstot latviešu uzņēmējus, zemniekus.
http://staburags.diena.lv/novadu-zinas/neretas-novada/neretas-novada-zemnieku-saimnieciba-gegeri-izkluvusi-no-krizes-ar-24-proc-pelnas-pieaugumu-96042

Bookmark the permalink.

Comments are closed.