VEF MINOX cēlbilžu GALERIJA

img554

img554

CIPARBILDI SKATĪT ŠEIT

13. diena – 22.08.2014.
Skaistkalnes pagasta “Kociņi”
Saimnieki Jānis un Inita Medņi lepojas ar pašu gatavoto sieru. Lepojas ar bērniem – deviņpadsmitgadīgo Ievu, sešpadsmit gadus veco Pēteri un desmit gadus veco Matīsu. Saimnieko vectēva Jāņa Medņa iekoptajā zemē, kuru 14 ha platībā saņēmis 1926. gadā par dalību Brīvības cīņās kā strēlniekam. Tēvs Vilis Mednis kopā ar brāli bijuši leģionā 2 gadus, tad gadu Vorkutā un pēc tam vēl 4 gadus krievu armijā, pēc tam atgriezušies tēva mājās.
Labo pienu sieram nodrošina viena pati gotiņa.
Ļoti sirsnīga ģimene, izcils paraugs nelielai ģimenes saimniecībai: trīs bērni, visi tā vai citādi piepalīdz saimniecības darbos un mājas solī, sieru pārdod Bauskas tirgū un nopērk visu pašu vajadzībām. Ir arī simt vistu, mēdz tirgoties arī Berga bazārā. Sieru savulaik ļoti atzinīgi novērtējis Mārtiņš Rītiņš, vedis viņus uz Itāliju. Pēc krīzes gan uz Rīgu vairs nebrauc. Ja gadījumā pietrūkst piena no savas gotiņas, paņem tīro, veselīgo pienu no kaimiņiem, kur arī ir dažas gotiņas. Meita aizraujas ar kūku cepšanu – top īsti meistardarbi. Iestājusies Medicīnas koledžā, mācās par zobārstniecības māsu. Vēlas palašināties, gatavot pašu maizi un audzēt jērus. Saimnieks Jānis strādā kaimiņu saimniecībā – SIA “Pienjāņi”, kur trīspadsmit hektāru platībā ir ābeļdārzi un tiek stādīti vēl.
Kad ciemojos Kociņos, ciemos atbrauca Ozoliņu ģimene no Lielvārdes un cienāja ar pašcepto rupjmaizi, kuras ieraugs ir saglabāts un tiek nodots tālāk jau 4. paaudzē (!!!). Kopā ar ģimeni tas ticis izvests pat uz Sibīriju un atgriezies atpakaļ. No vienas abras iznākot četri kukuļi, ko cepot īpašiem draugiem. Vectēvs vienmēr maizi gatavojis baltā apģerbā, un teicis, ka tikai tā var labu maizi pagatavot.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.