VEF MINOX cēlbilžu GALERIJA

img570

img570

15. diena – 24.08.2014.
Rundāles novads, Pilsrundāles pagasts, mājas “Brēdiķi”
Šo māju un tās saimnieci man ieteica apmeklēt vai katrs novadnieks, stāsīja par rosīgo darbarūķi kura pati sastādījusi, izaudzējusi un apkopusi 6 ha upeņu krūmu, kurā dažreiz piepalīdz ražu novākt arī praktikanti no skolas. Sastaptā astoņdesmit divus gadus vecā saimniece Edīte Untāle sacīja: “Man ir ļoti daudz, ar ko lepoties, un pirmām kārtām ar savu ģimeni- septiņiem dēliem kā Ādamam”. Edītei ir divi pašas dēli, trīs mazdēli, divi mazmazdēli, un mazmazmeitiņa Gabriela – bildē mazdēla Edgara rokās. Vēl bildē dēls Vitolds.
Tieši tajā dienā visi bija sabraukuši uz kartupeļu talku, un ģimene lepojas, ka paspējuši novākt visu pirms lietus. Mazdēls Edgars Untāls lepojas ar rosīgo vecmammu. Ģimenes locekļi stāsta, ka Edīte daudz lasa grāmatas un auž. Sākumā audusi uz senajām stellēm, bet tagad draugi no Bostonas atveduši modernas, kādas Latvijā ir vienīgās. Edīte, savukārt, ir lepna, ka visiem bērniem ir labas sirdis, citē Raini: ”Laba sirds ir visa sākums, laba sirds ir visa beigums, vairāk arī nav kas svarīgs”

Edīte arī lepojas, ka ir draugos ar patriotisko tēlnieka Raimonda Muzikanta dzimtu. Padomju laikā Raimonds Muzikants atteicās kalt Ļeņinu, tādēļ tolaik viņam nebija pasūtījumu. Atmodas laikā veidojis Kārļa Ulmaņa un Gunāra Astras pieminekļus. No šīs dzimtas nāk arī bērnu grāmatu ilustratore Gundega Muzikante un Līga Muzikante, laikraksta DDD galvenā redaktore.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.