VEF MINOX cēlbilžu GALERIJA

img576

img576

15. diena – 24.08.2014.
Rundāles novads, Svitenes pagasts, zemnieku saimniecība “Kaži”
Par šo saimnieku ar lepnumu runā visā Rundāles novadā. “Kažu” līdzīpašnieks Aldis Auza lepojas ar latvisko vidi un 1925. gadā būvētu lauku pirtiņu, kas pārvesta no Cēsu puses Mārsnēnu pagasta. Turpat līdzās, meža ielokā pie upītes iecerējis atjaunot kādreizējā lepnumā visu vēsturisko Kažu saimniecību, no kuras šobrīd palikušas tikai drupas. Visu paredzēts atjaunot no seniem materiāliem – šim nolūkam jau savestas senas koka konstrukcijas un apdares dēļi, piemēram, no Elejas muižas skolas. Pagaidām ar sievu Sanitu omulīgi iekārtojušies Līvānu mājā turpat netālu. Dēls LLU studē uzņēmumu vadību, meita Nīcā strādā tūrisma firmā par gidi. Saimnieko kopā ar kompanjonu Dzintaru Mackēviču.
Lepojas, ka no sākotnējās 3 ha saimniecības kļuvuši par vienu no lielākajiem kāpostu audzētājiem – 120 ha platībā aug galviņkāposti, ziedkāposti, Ķīnas kāposti. Apgādā RIMI, Maxima un citas Latvijas lielveikalu ķēdes. Visa ražošana ir uz vietas.
Šogad iedēstījis 2,5 ha Latvijā selekcionētu valriekstkoku, ko paši dēvē par ”pensiju fondu”, jo raža gaidāma tikai 2022. gadā.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.