VEF MINOX cēlbilžu GALERIJA

img641

img641

18. diena – 27.08.2014.
Tērvetes novads, Tērvetes pagasts, Agrofirma “Tērvete”.
Jauno fermu kompleksa vadītājs Vitauts Karlsons un galvenā zootehniķe Mudīte Billerte lepojas ar doto iespēju strādāt Baltijas modernākajā kompleksā ar vairāk nekā 2000 slaucamām govīm, ar izciliem darba apstākļiem – jaukajiem darba kabinetiem un komfortablām atpūtas telpām, kādas agrāk šajā arodā nebija iedomājamas. Karuseļa tipa slaucamiekārta vienlaikus apkalpo astoņdesmit govis, stundā izslauc trīssimts. Ar govju mēsliem tiek darbināta divu megavatu biogāzes koģenerācijas stacija. http://tervete.lv/energetika-un-biogazes-razosana/
Pavisam ir četras kūtis, tās nosauktas Annas Brigaderes pasaku tēlu vārdos – Sprīdītis, Annele, Lutausis un Zeltīte. Kompleksa īpašnieki ir brāļi Paškauski, ko vairāk pazīstam kā kvalitatīva alus ražotājus. Pie ”Tērvetes” darbības virzieniem pieder arī augkopība, zirgkopība un sabiedriskā ēdināšana. Pavisam uzņēmumā strādā 190 darbinieki, apsaimniekojamā zemes platība ir 2972 hektāri.
Lai arī es personīgi atzīstu par labāku dabīgu lauku sētu, kur gotiņas ganās zaļā pļavā un ir iespēja iegūt daudz kvalitatīvāku, dzīvāku pienu, no tā ražojot izcilas kvalitātes sierus, ir prieks, ka arī šādā saimniekošanā esam vienā ierindā ar attīstītākajām Rietumeiropas saimniecībām.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.