”Kuram tas rūp?”

”Kuram tas rūp?”

❓”KURAM TAS RŪP?”*
* https://www.db.lv/zinas/latvija-iedzivotaju-skaits-turpina-samazinaties-508495
❗️MAN TAS RŪP! Un vienmēr tas ir rūpējis!
➡️ Aicinājums beidzot pamosties, paskatīties uz Latvijas reālo demogrāfisko situāciju un rīkoties publicēts laikraksta Sestdiena 5.oktobra numurā.
♨️ Diemžēl šī teksta autoriem ir liela daļa taisnības. Neraugoties uz atsevišķiem panākumiem, mūsu kopējās pūles ir bijušas stipri nepietiekamas.
♨️ Priecē vien tas, ka līdz ar šo iniciatīvas grupu sāk veidoties sabiedrības “kritiskā masa”, kas apzinās visas situācijas nopietnību, tādējādi var mainīt vairākuma skatupunktu un prioritātes. Kopā ar saviem domubiedriem vairs nejutīšos vientuļš!
💯 Faktiski šāda veida aicinājumu parakstīju jau 2017.gadā, kad manā vadībā ekspertu Sadarbības platformā Demogrāfisko lietu centrs tika radīta visaptveroša sabiedrības “Demogrāfiskās atveseļošanās programma “Māras solis””, kas valdībā tika pieņemta 2018.gada februārī –
https://likumi.lv/…/296891-par-konceptualo-zinojumu-par…
⁉️ “Latvija izmirst! Kuram tas rūp?” Man! Man tas rūp! Un vienmēr ir rūpējis! Kā personīgi, tā valstiski – kopš valsts lietas ir mans pienākumu un atbildības lauks.
‼️ “Mēs pieprasām skaidrus plānus, saprotamas idejas, nepārprotamu realizāciju ar vienu vienīgu virsmērķi – latviešu tautai ir jābūt turpināšanās iespējai savā zemē!”
🇱🇻 Atsevišķas sadaļas no programmas “Māras solis” ir realizētas, par ko būtu nepieciešams atsevišķs ieraksts ar uzskatāmu salīdzinājumu. Tomēr “Māras solī” ietvertā “Mūsu kopīgā misija – lai Latvijā dzimtu vairāk bērnu, būtu vairāk laimīgu ģimeņu, atbildīgu un par nākotni drošu bērnu vecāku!” vēl ir patālu no mērķa augstākās virsotnes.
⬆️ Burtiski vēl tikko – ieguldīju krietnu laiku un enerģiju, lai pārliecinātu pārējās valdošās koalīcijas partijas, ieviešot ES direktīvu ar tā saukto “tēva kvotu”, tiktu piešķirts viens papildus mēnesis apmaksātam bērna kopšanas atvaļinājumam pēc bērna piedzimšanas. No budžeta tas prasa vairāk nekā 10 miljonus eiro un šis panākums nenāca viegli.
⬆️ Vairāku gadu ilgas pārliecināšanas rezultātā izdevās koalīcijas partnerus “pielauzt” radikāli mainīt ģimenes pabalstu izmaksu un apmērus – palielinot to par vienu bērnu, bet būtiski par diviem, trim, četriem un vairāk bērniem.
⬆️ Vienlaikus ieviests jauns atbalsta veids – sociālā stipendija “Studētgods” jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm ar atbalstu studijām augstskolā 1 600 eiro gadā apmērā.
🤝 Patiesi lepojos ar šiem konkrētajiem lēmumiem!
🔄 Tomēr Latvijas politikā mēs patiešām “slimojam” ar fragmentāriem risinājumiem, un demogrāfijas jomā pēc “ugunsgrēka dzēšanas” vai “pārpalikuma” principa. Šo lietu “kārtību” pārvarēt būtu liels sasniegums.
🇬🇧 Vinstons Čērčils (1874-1965), britu valstsvīrs, radio uzrunā tautai 2.pasaules kara laikā, 1943.gada 21.martā sacījis:
“There is no finer investment for any community than putting milk into babies”
“Vērtīgākās investīcijas jebkurai viedai tautai visu pirms ir ieguldījums mazuļu pienā.”
⚔️ Šāds, sera Čērčila, uzstādījums mūsu laika kara apstākļos ir vēl nozīmīgāks – nākamajiem gadiem ir vajadzīgi drosmīgāki un radikālāki risinājumi, jo īpaši iedibinot stabili strādājošu un rezultatīvu sistēmiskumu.
🌏 Jā! Latviešu tautas turpinājumam ir jākļūst par augstāko prioritāti gan valsts politikā, gan sabiedrībā kopumā.
🇱🇻 Atmodas laikā šī pamatpatiesība skanēja visu laiku, vēlāk tā tika piemirsta, tagad tā ir jāizvirza priekšplānā – mērķtiecīgi jārealizē plaša un ilgtermiņa tautas ataudzes stratēģija – veroties nākotnē un redzot Latviju vismaz 2050.gadā.
🔎 Priekšvēlēšanu laiks ir īstais brīdis skaidras prioritātes noteikšanai, jo atbalsts tai vai citai prioritātei noteiks valsts virzību tuvākos četrus gadus, liekot pamatus tālākai nākotnei. Latviešu tautas ataudze, un viss kas tieši vai netieši saistīts ar atbalstu ģimenēm ar bērniem ir bija un būs mana prioritāte Nr.1!
🤝 Būšu pateicīgs, ja tie kuriem “Tas rūp!” teiks savu vārdu paužot viedokli!

Atbildēt