Zemgales misijas otrā diena + pirmās dienas video

Zemgales misijas otrā diena + pirmās dienas video

Nu jau pārvarēta arī otrā Zemgales 2011. gada misijas “LATVIEŠU ENERĢIJA”diena. Novakarē izdevās salikt pirmās dienas video pēdas.

Vakar auto gāja, taču tik skaļi, ka nevarēju lāgā sarunāties pa tālruni. Veicām 150 km. Katlā sabērām kādus trīs klipā redzamos klucīšu maisus. Likās padaudz. Jautrākais šā rīta atmodas laikā bija tas, ka iedomājos par īpašo Rovera slēdzi, kas paredzēts ieslēgšanai pazeminātajā pārnesumā. Ak, tavu jauku pārsteigumu! Vakar visu distanci bijām novicojuši ar ieslēgtu pazemināto. Tas ir gandrīz kā ar traktoru. Kaut kā jau jocīgi bija, ka, kalnup braucot, gandrīz negāzējot, ar trešo pārnesumu malkas dampīts tik viegli sasniedza augstākos punktus. Kad atbrīvojām Roveri no pazeminātāja slodzes, sarunas braukšanas laikā kļuva iespējamas (protams, ka ne jau pie stūres – nedrīkst taču) un arī vakar tik lielīgi visiem paustais ātrums – 60 km/h – tika viegli pārspēts, jo jau pirmajā šosejas posmā mizojām ar 80 km/h. Man tas ir pat pārsteigums, jo speciālists, kas mūs konsultēja, sacīja, ka motora jauda būšot vismaz uz pusi mazāka, kā ar benzīnu braucot. Ja ar benzīnu varēja braukt nedaudz pāri 100 km/h, bet ar mūsu iekārtu nedaudz pāri 80 km/h, tad jau mēs esam šīs sistēmas uzlabotāji. Oi, cik tā ir laba zīme. Tādā iepriecinājuma frekvencā pagāja viss šīs dienas ceļojums.

Skumji jau bija noņemt no auto jumta bagāžnieka visus tik ilgi darinātos banerus. Bet tos jau ņēma nost visi priekšvēlēšanu dalībnieki. Saulespuķes uz sāniem, protams, netika nokasītas, jo tas ir simbols Latviešu Enerģijai. Arī astotnieks tajās, kā bezgalīgi vijošamies uguns līnijas ornamets.

Šodien apciemojām Jaunjelgavas bibliotēku, kurā jau sabiju pērn, kad klabināju pa Zemgali ar zirdziņu. Pērn tur bijām kopā arī grāmatas “Zīmogs sarkanā vaskā” autoru Jāni Lejiņu. Bijām arī pie lieliskā saimnieka Arņa Kalniņa Stelpes “Ozolos”. Tam vīram nu gan ir diža zemes mīlestības un saimniekošanas atziņa, pat vesela filozofija. No galvas tika citēti “Straumēni”, stāsti par K.Ulmaņa gudrību un citas lietas, kuru vērtību vektori tik ļoti sakrita ar manējiem, ka brīžiem skudriņas tekāja pa skaustu. Kalniņa stāstījums ir iefilmēts un ceru to drīzumā salikt rādīšanai.

Labi pamielojāmies Pilsrundāles Baltajā mājā. Tālāk devāmies uz Paltones pusi – uz ekoloģisko salu “Gulbīši”, pie saimnieces Daces Smiltiņas. Nakšņot ceram “Sprīdīšos”, bet pašlaik vēl “minam”.

Turies, saulpuķainais malkas dampīt, rīt jābrauc uz Jelgavu vēlēt!

Im

Atbildēt