Demogrāfijas budžets palīdzēs nodrošināt vienādu atbalsta pieaugumu pedagogiem

Demogrāfijas budžets palīdzēs nodrošināt vienādu atbalsta pieaugumu pedagogiem

Ministru kabinets 17. septembrī atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par pedagogu darba slodzes līdzsvarošanu un likmes paaugstināšanu. Lai tas notiktu, izšķirošo lēmumu nodrošināja daļas Demogrāfijas lietu centra budžeta novirzīšana pedagogu atalgojuma pieauguma nodrošināšanai.

Skaidrs, ka naudu nevarēja vienkārši “uzzīmēt” – tā bija jārod no kādas budžeta pozīcijas. Pieņēmu pietiekami sarežģītu lēmumu – šim mērķim novirzīt 3,5 miljonus eiro no Demogrāfisko lietu centrs izcīnītiem līdzekļiem sadaļā “Demogrāfijas pasākumi” ģimeņu ar bērniem atbalstam.

Tieši šī summa atrisināja divas būtiskas LIZDA prasības, lai no 2023.gada janvāra visi interešu izglītības pedagogi saņemtu papildu finansējumu un lai vairāk nekā 12 000 pirmsskolas pedagogiem nodrošinātu sabalansētāku darba slodzi, tās apmaksu.

Finanšu ministrs Jānis Reirs mani lūdza simboliski ar savu parakstu apstiprināt šo lēmumu – attēlā redzams šis solījums, kas veicināja panākto vienošanos. Protams, tas ir simbolisks paraksts, bet man pietiekami svarīgs. Tāpēc gribu to parādīt arī jums!

Šo soli novērtēja arī LIZDA vadītāja Inga Vanaga: “Paldies arī Kariņa kungam, Reira kungam, Pavļuta, Parādnieka kungiem, Muižnieces kundzei. Šī komanda no valdības puses ir izdarījusi visu iespējamo. Pa vienam lūdzam, kopā mēs panākam! Un tas ir būtisks signāls tiem, kuri strādā nozarē. ”

Par valdības 17. septembra lēmumu atbalstīt šo risinājumu vairāk lasi šeit!

Atbildēt